Današnji digitalni svet nas v veliki meri povezuje preko različne računalniške tehnologije. Za mnoge podjetnike in tudi posameznike je izdelava spletne strani ključna. Omogoča predstavitev in prodajo različnih izdelkov ter tudi komunikacijo s strankami preko elektronske pošte ali drugih kanalov. Celotni internet sestavljajo strežniki z različnimi konfiguracijami. Seveda pa ne gre zanemariti velikega vpliva hekerjev, vohunskih programov in drugih nevarnosti, ki na nas prežijo v vsakem trenutku. Pomembno je, da spletno gostovanje poznamo po ključnih lastnostih. To nam bo omogočilo, da bomo pravilni izbrali primeren strežnik in razne varnostne komponente, ki bodo ščitile podatke pred nepridipravi.
Seznam vsebine
Spletno gostovanje deluje preko strežnikov
Strežniki povezujejo celotni internet v eno skupnost. Na njih se nahajajo razne strani, digitalne vsebine, HTML računalniška koda in še mnogo več. Lahko bi rekli, da so to močni računalniki katerih naloga je hranjenje podatkov. Imajo zelo močne procesorje, ogromno spomina za shranjevanje podatkov, kot tudi veliko količino pasovne širine.
Strežnike poznamo v različnih konfiguracijah, kot so deljena, virtualna, namenska, hibridna in druge. Vsaka izmed konfiguracij je namenjena drugačni vrsti spletnega gostovanja, saj se razlikujejo po številnih zmogljivostih. Zato je pomembno, da izberemo primerno konfiguracijo za potrebe naše spletne strani.
Deljeno spletno gostovanje za nezahtevne uporabnike
Najcenejša konfiguracija strežnikov za nakup se imenuje deljena. Deluje tako, da se na enem strežniku nahaja ogromno številno lastnikov različnih domen. Vsi lastniki si med seboj delijo zmogljivosti strežnika, kar poceni njegov zakup. Slabost omenjene konfiguracije pa je ta, da lahko pride do upočasnitve delovanja celotnega strežnika, če je ena ali več domen preobremenjenih z visokim obiskom.
Preberite članek naprej s klikom na povezavo https://www.iskalniki.com/kaj-moramo-vedeti-o-hostingu/.